Láska, rozum, pomsta cover

DOMA • PONDELOK - PIATOK • 21:25 • V PREDSTIHU NA VOYO •

Láska, rozum, pomsta

23. 08 2022 10:25 | Alexandra Stahlová
Láska, rozum, pomsta
Láska, rozum, pomsta Foto: Madd Entertainment/TV Doma

Keď osud opäť zvedie dohromady exmanželov Esru a Ozana, ich nerozvážnu, i keď zábavnú hru na pomstu raz-dva zhatí... Láska.

(Aşk Mantık İntikam, Romantický seriál, Tur., 18. jún 2021 – 22. apríl 2022, Stereo, HD)
Hrajú Burcu Özberk, İlhan Şen, Melisa Döngel, Burak Yörük, Ceren Koç, Mehmet Korhan Fırat, Günay Karacaoğlu, Zeynep Kankonde, Mehmet Yılmaz, Süleyman Atanıs, Şükrü Türen, Sevda Baş


Pondelok až piatok o 21.30 (Od 24. augusta.)
Niektorí ľudia sa berú z lásky, iní z rozumu, ďalší zase pre peniaze či spoločenské postavenie... Jedným to vyjde, iným nie. Čosi ako garantovaný kľúč ku šťastnému manželstvu alebo univerzálny návod „ako na to“ neexistuje - bez ohľadu na to, čo v „objavných“ článkoch z času na čas tvrdia mnohé, roky sa únavne opakujúce dámske magazíny... Č zväčša anonymní, ale i veľmi konkrétni „dobráci“ na sociálnych sieťach prakticky žijúci z neistoty a osamelosti životom sklamaných ovečiek rôzneho veku i pohlavia – a to v prenesenom slova zmysle i doslovne.

Keď sa svojho času vzali Esra (Burcu Özberk) a Ozan (İlhan Şen), z vyššie spomínaného bolo v hre, ehm, nuž... V podstate z každého rožka troška. Ozan totiž Esru miloval od prvej chvíle, čo ju uvidel – mal vtedy sedem, možno osem rokov, takže keď mu spontánne navrhla, aby sa vzali, šťastnejšieho chlapa by ste nenašli nielen v Istanbule, ale hádam v celom Turecku. Toľko k láske...

To, že Esra vtedy dala na radu svojej mamy Menekşe (Zeynep Kankonde), ktorá jej po tom, čo vinou jej dobráckeho, no roztržitého a večne čosi „prevratné“ majstrujúceho otca Yalçına (Süleyman Atanısev) ako rodina prišli viac-menej o všetko pri ničivom požiari radila nikdy sa nevydávať z lásky, lebo dopadne rovnako ako ona, bolo zase, bez debaty, rozhodnutie z rozumu.

Nuž a čo sa týka peňazí a postavenia... To je síce niečo, čo im ešte ako manželom nebolo dopriate, no zároveň je to tak trochu i dôvod, prečo sa ich cesty po rokoch opäť skrížili – a všetko sa to začalo v ten prekliaty deň, keď sa Esra dozvedela, že kým ona sa ešte stále nedokázala vyhrabať z dlhov, z jej exmanžela je dnes úspešný podnikateľ (dokonca podnikateľ roka) a viacnásobný milionár (bez preháňania)... A skončila za mrežami!

Nuž, ktovie, možno by za nimi hnila dodnes – nebyť Ozana. Pretože hoci vždy, keď tí dvaja na seba natrafia (čo sa od onej chvíle zrazu, ktovieprečo, deje takpovediac na dennom poriadku), skončí sa to nejakou katastrofou alebo hádkou (prípadne oboma), je absolútne neprehliadnuteľné, že láska, ktorá ich kedysi spájala, ešte celkom nevyprchala. Práve naopak, jej tlejúce uhlíky sa každou hádkou, každým naschválom, každým pohľadom rozpaľujú viac a viac...


Čo možno neviete
* Hoci dvojica hlavných hrdinov romance Láska, rozum, pomsta má na obrazovkách televízie Doma premiéru, v seriáli sa objaví viacero známych tvárí. Napríklad výrazná brunetka Sibel Şişman (Güliz zo S hlavou v oblakoch) ako Feraye či atraktívna blondínka Melisa Döngel, alias Ceren z Lásky na prenájom ako ambiciózna kráska Çağla, ktorá - rovnako ako jej seriálový brat Çınar v podaní šarmantného Buraka Yörüka - hlavných hrdinov Esru (Burcu Özberk) a Ozana (İlhan Şen) na istý čas rozdelí. V zopár častiach sa ako tajomný Mert objaví i sympaťák Yusuf Akgün, ktorého si fanúšikovia zamilovali ako Koraya v seriáli Feriha - a v epizódnej roličke, zhruba v polovici seriálu, aj fešák Anıl Altan, alias Selim z Kúska zo mňa ako Ayaz – Ozanov nevlastný brat!